Przeskocz do treści

Ekstraklasa

Eksperci oceniają, że przerwa między rozgrywkami najbardziej przysłużyła się aktualnym mistrzom Polski. Jednocześnie najlepiej oceniane są transfery Legii Warszawa. Udało im się ściągnąć do swojej ekipy prawdziwą gwiazdę, czyli Carlitosa. To najlepszy zawodnik ostatniego sezonu. Co ważne, pieniądze, jakie za niego zapłacono były tak niewielkie, że ruch ten został oceniony naprawdę świetnie. Kolejnym transferem, który dobrze wróży jest przejście do Legii Jose Kante, który wcześniej grał w Wiśle Płock. W poprzednim sezonie był to jeden z bardziej wyróżniających się zawodników. Podkreśla się, że Legia może pochwalić się najmocniejszym składem. Zwraca się jednak uwagę na konieczność pracy nad grą defensywną. Bez wątpienia otwiera się w tym miejscu pole dla trenera, który pod tym względem może jeszcze sporo z drużyną zrobić.

Eksperci oceniają, że to właśnie Legia Warszawa jest faworytem na ten sezon. Często można jednak usłyszeć stwierdzenie, że największym jej wrogiem będzie ona sama. Lech Poznań póki co nie błyszczy i raczej jego szanse nie są oceniane zbyt wysoki. Fachowcy zgodnie twierdzą, że w porównaniu do poprzedniego sezonu drużyna ta wypada zdecydowanie gorzej. Ocenę obniża fakt, że końcówka zmagań w poprzednim sezonie również nie była zbyt rewelacyjna i rozczarowała kibiców.

Znawcy tematu prognozują również, że spadek zaliczyć może Miedź Legnica. Nawet tacy doświadczeni zawodnicy, jak Łukasz Garguła oraz Wojciech Łobodziński mogą okazać się niewystarczający do tego, aby drużyna mogła utrzymać swoją pozycję w Ekstraklasie.

Przewidywania zgodnie wskazują na Legię Warszawa jako potencjalnego zwycięzcę Ekstraklasy. Jak jednak będzie, pokaże czas. Nie pozostaje nam nic innego, jak śledzić zmagania piłkarzy. Z pewnością każdy z kibiców ma też swojego faworyta, na które stawia.