Jak działają legalne zakłady bukmacherskie?

Jak działają legalne zakłady bukmacherskie?

Popularne „buki” oczywiście ustępują miejsca innym grom hazardowym pod względem popularności. W końcu ciężko konkurować z takimi grami, jak Lotto, zdrapki i inne formy gier losowych, po które sięgają praktycznie wszyscy gracze i nie-gracze. Przyczyna jest dość prosta – popularne „lotki” nie wymagają od nas żadnej wiedzy i zaangażowania. Wystarczy obstawić swoje liczby i czekać na wyniki losowania. 

W przypadku takich gier jak legalne zakłady bukmacherskie jest zgoła inaczej, bo wymagają ogromnej wiedzy przede wszystkim na temat sportu, a także doświadczenia i pewnego drygu do tej formy rozrywki. I trzeba przyznać, że choć „buki” nie są najpopularniejszą grą hazardową w Polsce, to jednak według licznych badań to one dają typerom najwięcej radości i satysfakcji z gry. W końcu nie ma niczego lepszego niż zmonetyzowanie swojej miłości do sportu. 

black smartphone near person

Zakłady bukmacherskie forum oczarowane fenomenem 

Nie da się ukryć, że mamy tutaj do czynienia ze swoistym fenomenem, ponieważ branża bukmacherska z każdym rokiem tylko rośnie, co widać po ilości firm oferujących w naszym kraju legalne zakłady bukmacherskie. 

– Oczywiście kamieniem milowym dla zmian branży zakładów wzajemnych w naszym kraju było znowelizowanie ustawy hazardowej, co miało miejsce kilka lat temu. To właśnie za sprawą tych roszad ta branża została opodatkowana i uporządkowana. Zyskują wszyscy, bo Skarb Państwa uregulował kolejne źródło wpływów, zaś gracze mogą korzystać ze sprawdzonych zakładów bukmacherskich. Skończył się dziki rynek, na którym nie obowiązywały praktycznie żadne zasady. Do kasy państwa z tego tytułu rokrocznie trafia ponad 800 milionów złotych rocznie. Z kolei wpływy z całego hazardu to już 1,7 miliarda złotych rocznie – komentuje Irenka Zając, ekspert od branży bukmacherskiej. 

Właśnie tak działają obecnie zakłady bukmacherskie w Polsce – legalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nieprzestrzeganie pewnych odgórnie przyjętych zasad może się skończyć wysoką karą grzywny zarówno dla bukmachera, jak i gracza. Udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich to sankcja będącą równowartością aż 120 stawek dziennych. Czyli możemy się narazić na karę od 200, do nawet 37 tysięcy złotych. Choć i tutaj pomysłowość Polaków nie zna granic. Chcąc korzystać z „szarej strefy” bukmacherskiej, najczęściej polscy typerzy stosują się do kilku rozwiązań: 

  • Korzystanie z VPN, a więc z wirtualnej sieci prywatnej 
  • Dokonywanie płatności obcą walutą 
  • Płacenie kryptowalutami 

To topowe metody graczy sięgających po zakłady nieposiadające polskiej licencji na organizowanie zakładów sportowych na terenie naszego kraju. Dzięki nim takiego delikwenta znacznie trudniej namierzyć. Oczywiście nie zachęcamy do tego typu praktyk. W sumie na rynku dostępnych jest tak wielu sprawdzonych bukmacherów, że zabawa na zagranicznych stronach jest bezzasadna. 

woman sitting on brown wooden chair while using silver laptop computer in room

Sprawdź STS zakłady bukmacherskie

Do naszej dyspozycji jest obecnie dwudziestu trzech legalnych bukmacherów, z czego znaczna większość działa również w internecie posiadając nie tylko rozbudowaną stronę internetową, ale również bardzo komfortową w zastosowaniu aplikację mobilną, jaką można zainstalować zarówno na telefonach z systemem Android, jak i iOS (choć warto nadmienić, że soft koncernu Google nie posiada w swoim sklepie Play apek bukmacherskich, dlatego trzeba ją pobrać, a następnie zainstalować bezpośrednio ze strony internetowej danego „buka”). 

Wśród tych zakładów sportowych, które posiadają pozwolenie Ministerstwa Finansów, jest między innymi STS, a więc sprawdzony i uznany w branży bukmacher, który obecnie cieszy się największą popularnością wśród typerów. 

– To swoisty hegemon, który rośnie z każdym rokiem. To właśnie z niego korzysta niemal połowa graczy. Ogromnym atutem STS-u są między innymi świetne rozwiązania technologiczne, błyskawiczne metody płatności, czy ogólny komfort użytkowania. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie bonusy, tutaj też marka STS ma graczom sporo do zaproponowania. Trzeba też pamiętać o rozbudowanej ofercie. Oczywiście STS, podobnie jak wiele innych firm, stawia przede wszystkim na piłkę nożną, jednak nie obce są tutaj zakłady na siatkówkę polska, handball, hokeja, koszykówkę, dartsy, snookera i wiele, wiele innych – zauważa Irenka Zając.

Gdzie znajdziesz legalnych bukmacherów? 

W poszukiwaniu zakładu bukmacherskiego bardzo łatwo trafić na ofertę nielegalnych „buków”, dlatego trzeba uważać, weryfikować, by móc ostatecznie skorzystać z wybranej oferty. Co najważniejsze – niewiedza nie jest żadnym usprawiedliwieniem przy łamaniu prawa i jeśli zaczniemy nieświadomie grać nielegalnie, cała odpowiedzialność i potencjalna kara spadną na nas. Dlatego zanim zaczniemy grać, sprawdźmy bukmachera. 

Można to zrobić na kilka sposobów. Przede wszystkim najlepszym źródłem takich informacji jest strona Ministerstwa Finansów. Zakładkę z listą legalnych bukmacherów znajdziemy bez problemu. Wystarczy kilka kliknięć. Najpierw wchodzimy na stronę podatki.gov.pl. Kolejnym etapem jest przejście na „inne podatki”. Finalnie znajdziemy tam gry hazardowe, gdzie jest rozpisana lista legalnych zakładów bukmacherskich. To najrzetelniejsze i najbezpieczniejsze źródło informacji. Ale są też inne, jak na przykład porównywarki bukmacherskie, dzięki którym równie szybko zweryfikujemy swoją wiedzę na temat legalnych zakładów sportowych. 

***

Jak w Polsce działają zakłady bukmacherskie? To obecnie prężnie działające firmy, które oferują swoim klientom sprawdzone rozwiązania i całą masę typów. U legalnych przedsiębiorstw nasze pieniądze są bezpieczne, dlatego nie musimy się o nie obawiać. Choć oczywiście niemal połowa rynku w całej Europie to „szara strefa”, w Polsce przybywa graczy korzystających z legalnych rozwiązań. To pozytywny trend, który zauważają także zagraniczne firmy bukmacherskie, które postanawiają przejść na „jasną stronę mocy”, rejestrują swoją działalność w naszym kraju, uzyskują  licencję resortu finansów, by móc oferować na polskim rynku legalne rozwiązania. 

5 / 5. Ocen: 2