Przeskocz do treści

Ligue 1

Wielu ekspertów twierdzi, że rozgrywki we francuskiej lidze będą w tym sezonie wyjątkowo wyrównane. Na pierwszy plan wysuwają się wyłącznie dwie drużyny: Monaco oraz PSG. Pozostałe stoją na bardzo zbliżonym do siebie poziomie. Niektórzy wskazują jednak jeszcze na OL, OM, Lille OSC, Saint Etienne oraz drużynę z Bordeaux jako te, które mogą nieco zamieszać.

Mówiąc o przewidywaniach na tegoroczny sezon wielu fachowców podkreśla, że od sezonu 2009/2010 jeden z tych zespołów, który był poprzednio promowany jest relegowany w danym roku. To świetny dowód na to, jak niewiele różni zespoły ligi francuskiej.

W tym sezonie przewiduje się triumf zespołu Paris Saint – Germain. Z pewnością w przewidywaniach tych nie ma nic dziwnego. Drużyna ta obecnie zaliczana jest do jednej z najbardziej utytułowanych we Francji. Na koncie ma między innymi aż dwanaście Pucharów Francji, siedem mistrzostw kraju, tyle samo Superpucharów Francji oraz osiem Pucharów Ligi Francuskiej. Do tego dochodzi Puchar Zdobywcy Pucharów, a także Puchar Intertoto. W szeregach drużyny gra między innymi Neymar, który jak dotąd jest najdroższym piłkarzem w całej historii piłki nożnej.
Kto jeszcze ma szansę – według ekspertów – trafić na podium? Typowy zespół to Olimpique Lyon. To zespół z historią jeszcze dłuższą niż Paris Saint – Germain. Swoją siedzibę ma w Lyonie. Drużyna jest między innymi zdobywcą Super Pucharu oraz Pucharu Ligi. Ma na swoim koncie naprawdę mnóstwo spektakularnych sukcesów.

Przewidywania wskazują, że potencjalnym zwycięzcą może zostać klub Paris Saint – Germain. Jak jednak będzie ostatecznie, pokaże czas. Ci, którzy są zainteresowani ostatecznymi wynikami powinni uważnie śledzić kolejne mecze. Na pewno każdy z kibiców ma swojego faworyta i liczy, że to właśnie on stanie tym razem na najwyższym stopniu podium.