ranking najlepszych bukmacherów 2020

Popularne podmioty hazardowe

Obecnie w Polsce funkcjonuje kilkunastu legalnych bukmacherów. Ilość ta stale się powiększa. Tylko w tym roku dwie nowe spółki rozpoczęły działalność, kilka kolejnych natomiast szykuje się do wystąpienia o licencję lub uruchomienia usług. Jak w takim natłoku firm wybrać tę najlepszą dla siebie? To nie jest takie proste, dlatego też z pomocą przychodzi nasz ranking podmiotów hazardowych.

ranking najlepszych bukmacherów 2020
Najlepsi w Polsce legalni bukmacherzy online 2020

Ranking podmiotów hazardowych

W naszym rankingu przeanalizujemy sobie pięciu bukmacherów. Są to takie spółki jak: Betclic, STS, Fortuna, Etoto oraz LVbet. Inni legalni bukmacherzy jak Superbet, Betfan czy Noblebet będą brani w kolejnym rankingu. Uszeregujemy je w kolejności od tego, u którego najbardziej opłaca się zarejestrować, aż po tego, gdzie rejestracja na obecnych warunkach nie ma większego sensu. Mimo że bukmacherzy powinni funkcjonować na w miarę podobnych zasadach, to w niektórych przypadkach potencjalny zysk zamącił w głowach prezesów i w efekcie otrzymaliśmy bukmacherów, którzy na każdym kroku próbują oskubać swojego klienta, nie oferując mu w zamian zbyt wiele. W niniejszym artykule będziemy przestrzegać Was przed jedną taką firmą, ale na razie skupmy się na tym, w jaki sposób ocenialiśmy bukmacherów.

Najważniejszym kryterium była wysokość marży oraz kursy bukmacherskie, ten ranking bukmacherów będzie trochę inny niż zwykle. Wszystkim oburzonym tym faktem śpieszymy z tłumaczeniem. Promocje są ważne, ale zdecydowanie nie powinniśmy patrzeć na nie, jak na zbawienie. Bonusy bardzo często obłożone są dużymi ograniczeniami, dlatego i tak mała szansa, że otrzymamy obiecane pieniądze, a zyski, które uzyskamy dzięki dużym kursom, są stałe i nie podlegają dyskusji. Im mniejsza marża bukmachera, tym większe kursy. Im większe kursy, tym większe wygrane. Zależność jest prosta, więc jeśli chcemy zarabiać duże pieniądze, obstawiając zakłady u bukmachera, to musimy patrzeć przede wszystkim na kursy. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie ma bukmachera, który w każdej dyscyplinie będzie gwarantował graczom idealne kursy. Z tego powodu warto więc zarejestrować sobie kilka kont u różnych bukmacherów, tak by móc obstawiać tam, gdzie kurs będzie najlepszy.

betfan obstawianie zakładów bez podatku
Jak obstawiac bez podatku legalnie? Betfan kod promocyjny na bonus

Gdzie promocje i bonusy bukmacherskie?

Promocje dla nowych i stałych użytkowników również są ważne, ale niestety, nie najważniejsze. Musimy się z tym pogodzić, że uzyskanie darmowej kasy od bukmachera nie jest prostym zadaniem, gdyż nikt nie chce nam dać nic za darmo. Bonusy i promocje mają za zadanie przyciągnąć nas do danej spółki i sprawić, że zostaniemy z nią na dłużej. Nie dajmy się na to nabrać. Bukmacherów na polskim rynku jest tak wiele, że możemy sobie wybierać, gdzie chcemy grać. Większość osób wybiera bukmacherów właśnie na podstawie promocji. Jest to jednak ogromny błąd i powinniśmy tego unikać.

Niezwykle ważna jest także strona internetowa bukmachera oraz jego aplikacja mobilna. Zarówno jedno, jak i drugie musi być czytelne i bardzo intuicyjne. Nie ma tu miejsca dla zawieszających się witryn, gdyż jak wiadomo, w bukmacherce liczy się każda sekunda i jeśli nie uda nam się obstawić zakładu na czas, możemy być stratni.

Istotna jest również oferta legalnego bukmachera. Nie jest ona jednak najważniejsza, gdyż każda spółka oferuje nam praktycznie to samo, wyróżniając się tylko niuansami. W porównaniu przyjrzeliśmy się wiec ogólnej ilości dyscyplin i rynków na dane wydarzenia, a także ofercie live, która staje się coraz bardziej popularna wśród polskich graczy.

Najmniej ważnym punktem były wszelkiego rodzaju dodatkowe usługi i funkcjonalności. W tym miejscu przyjrzeliśmy się głównie temu, czy bukmacher oferuje możliwość rejestracji konta tymczasowego (zakładanie konta bez dowodu osobistego), a także opcjom wpłaty i wypłaty pieniędzy. Dodatkowe punkty przyznawaliśmy bukmacherom, którzy oferują graczom szczegółowe statystyki drużyn, które obstawiamy.

Po takim przydługim wstępie warto w końcu przejść do naszego rankingu. Dla niektórych może on być zaskakujący, choć zapewne wszyscy, którzy w miarę orientują się w sytuacji na rynku, nie będą zaskoczeni. 

bukmacher betclic w polsce
Darmowy bonus w Betclic – Kod promocyjny KOD510

Miejsce 1 – Fortuna

Fortuna to zdecydowanie najlepszy bukmacher w naszym zestawieniu. Ten zwycięzca wielu rankingów od lat dostarcza nam naprawdę znakomitą ofertę i mnóstwo promocji. Co najważniejsze, kursy u tego bukmachera są naprawdę atrakcyjne. Z tego powodu obstawianie w Fortunie naprawdę się opłaca i jeśli nie mamy tu jeszcze konta, a chcemy zajmować się bukmacherką na poważnie – pora jak najszybciej naprawić to zaniedbanie. 

Wysokie kursy to nie jedyny wyróżnik tego bukmachera. Fortuna gwarantuje nam również naprawdę świetne promocje dla nowych graczy, których próżno szukać u innych bukmacherów. Znajdziemy tu wszystkie możliwe ich rodzaje. Mamy freebet, bezpieczny zakład, a także bonus od depozytu, więc dla każdego coś miłego. Żaden z polskich bukmacherów nie oferuje nowym klientom aż tylu promocji. 

Bukmacher Fortuna nie zapomina również o swoich wiernych klientach. Co chwilę na stronie pojawiają się nowe bonusy, z których możemy skorzystać w dogodnym dla nas momencie. Obstawiając u tego bukmachera, warto zrobić sobie raz na jakiś czas przerwę. Wtedy to Fortuna wysyła do nas specjalną ofertę, która ma nas zachęcić do powrotu. Nie da się ukryć, że bardzo często są to naprawdę wartościowe promocje. 

sts bukmacher online bonus za darmo
Darmowy bonus 29 PLN na grę bez wpłaty. Kod promocyjny: BETONLINE

Miejsce 2 – LVBet

Drugie miejsce w naszym zestawieniu należy do tego młodego bukmachera. Co prawda kursy nie są tu już aż tak atrakcyjne, ale w dalszym ciągu można się tu dorobić. LVBet niestety ustępuje Fortunie w wielu podpunktach. Gorsze są nie tylko kursy, ale również i oferta i promocje. Jedynym wyróżniającym tego bukmachera punktem jest naprawdę bardzo atrakcyjna oferta na e-sport. LVBet widzi potencjał w grach komputerowych i ciężko się temu dziwić (same obroty rynku e-sportowego są ogromne i rosną z roku na rok). Poza tym mamy do czynienia z typowym przeciętniakiem, który po początkowych sukcesach zdecydował się nieco spocząć na laurach. 

Miejsce 3 – Betclic

Betclic to najnowszy bukmacher na polskim rynku. Mimo ogromnego, kilkunastoletniego doświadczenia w oferowaniu zakładów bukmacherskich na świecie, Betclic jak na razie mocno rozczarowuje. Oferta jest mocno przeciętna, a promocja dla nowych użytkowników, mimo że z pozoru bardzo atrakcyjna, okazuje się beznadziejna. Co prawda możemy odzyskać środki, jeśli kupon okaże się nietrafiony, ale ze względu na mało atrakcyjne warunki obrotu nie warto korzystać z usług tego bukmachera. Jest to jedyna promocja tego bukmachera, co dodatkowo pogarsza sprawę. Dodając do tego fakt, iż kursy są wyjątkowo słabe, lepiej na razie unikać tego bukmachera.

Miejsce 4 – STS i Etoto

Mimo że bukmacher Betclic jest średni, to w STS i Etoto przebijają go niemalże w każdym aspekcie. STS posiada co prawda atrakcyjną ofertę, ale jeśli chodzi o kursy, to aż szkoda się wypowiadać. Pod tym względem jest to jeden z najgorszych legalnych polskich bukmacherów. W Etoto nie jest dużo lepiej. Co prawda kursy są nieco bardziej atrakcyjne, ale za to oferta promocyjna jest już zdecydowanie dowcipem. Z racji tego, że legalne firmy bukmacherskie nie prezentują sobą zbyt wiele, lepiej będzie unikać ich usług z korzyścią nie tylko dla siebie, ale także dla całego rynku bukmacherskiego.

0 / 5. Ocen: 0