Nietypowe Euro 2020. Kiedy odbędzie się finał mistrzostw Europy?

Nietypowe Euro 2020. Kiedy odbędzie się finał mistrzostw Europy?

Euro 2020 jest imprezą nietypową z kilku względów. Po pierwsze odbywa się rok później niż pierwotnie było to zaplanowane. Po drugie mamy wielu gospodarzy, a nie jak do tej pory jednego lub dwóch. Czym jeszcze Euro 2020 się wyróżnia na tle wcześniejszych imprez? Kiedy i gdzie odbędzie się finał tegorocznych mistrzostw Europy? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w dalszej części tego tekstu. Zapraszamy do lektury.

Nietypowe Euro 2020. Kiedy odbędzie się finał mistrzostw Europy?

Gospodarze Euro 2020

Euro 2020 przejdzie do historii pod kilkoma względami. Jednym z nich jest to, że po raz pierwszy w historii gospodarzem imprezy będzie nie jedno czy dwa państwa, ale aż jedenaście. Pierwotnie było ich dwanaście, jednak UEFA ze względu na panującą pandemię musiała zmienić swoje plany. Z listy miast, w których miały odbywać się spotkania, odpadły Dublin oraz Bilbao. Ostatnia lokalizacja została zastąpiona w ostatniej chwili przez inne hiszpańskie miasto – Sewillę.

Ostatecznie Euro 2020 odbywa się w następujących miastach:

 • Rzym
 • Londyn
 • Monachium
 • Glasgow
 • Sewilla
 • Sankt Petersburg
 • Baku
 • Budapeszt
 • Bukareszt
 • Kopenhaga
 • Amsterdam

Niezależnie od tego, gdzie odbywają się mecze, można je obstawiać u legalnie działających w Polsce bukmacherów. Dodatkowo osoby, które posiadają kod promocyjny Superbet, mogą uzyskać dostęp do ciekawych bonusów.

Czym Euro 2020 różni się od poprzednich mistrzostw Europy?

Euro 2020 różni się od wcześniejszych imprez nie tylko liczbą gospodarzy. Po raz pierwszy w historii na mistrzostwach Europy występuje aż 24 drużyn. Wśród nich znajdują się dwaj debiutanci – Macedonia Północna i Finlandia.

W czasie Euro 2020 mecze odbywają się przy użyciu systemu wideoweryfikacji – VAR. We wcześniejszych imprezach nigdy nie mieliśmy z czymś takim do czynienia. Dla wielu kibiców decyzja o jego wprowadzeniu była kontrowersyjna, jednak dzięki temu znacząco spada ryzyko popełnienia ewentualnych błędów przez sędziów.

Kolejną różnicą jest to, że podczas tegorocznej edycji mistrzostw Europy łatwiej będzie wyjść z grupy. Do fazy pucharowej dostaną się wszystkie drużyny z pierwszych i drugich miejsc oraz cztery najlepsze ekipy z trzecich lokat. 

Podobnie, jak w przypadku każdej większej piłkarskiej imprezy, bukmacherzy przygotowali szeroką ofertę zakładów oraz promocji. Na uwagę zasługuje m.in. oferowany bez ETOTO bonus od depozytu.

Kiedy finał Euro 2020?

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej kibice będą mieli okazję zobaczyć 51 meczów. Ostatni z nich został zaplanowany na niedzielę 11 lipca na stadionie Wembley w Londynie. Dwie najlepsze drużyny Euro 2020 wybiegną na murawę punktualnie o godzinie 21:00. Kto to będzie?

Bukmacherzy największe szanse dają Francji, Włochom, Niemcom, Belgii oraz Anglii. Każdy, kto ma swoje przewidywania, może obstawić takie zdarzenie u legalnych polskich bukmacherów. Przed rozpoczęciem gry można dodatkowo skorzystać z szeregu promocji. Dostęp do nich zapewnia m.in. kod promocyjny Superbet. Z kolei dostępny w ETOTO bonus od depozytu oferowany jest każdemu graczowi, który poprawnie przejdzie proces rejestracji.

5 / 5. Ocen: 1