Podpowiadamy, jak miło spędzić wieczór w Lublinie

Podpowiadamy, jak miło spędzić wieczór w Lublinie

To właśnie tutaj czeka na Ciebie moc atrakcji. Nie bez kozery to właśnie Lublin jest uznawany za jedno z najciekawszych miast w Polsce. Położone jest w miejscu, gdzie ścierają się ze sobą wschód oraz zachód, dlatego to szalenie bogata kulturowo destynacja dla każdego poszukiwacza ciekawych atrakcji. Lublin to nie tylko przepiękne punkty na mapie, ale także obszerna oferta festiwalowa, czy rewelacyjna infrastruktura muzealna, którą nieustannie się rozwija. Wśród nich warty docenienia jest na przykład Festiwal Sztukmistrzów, o jakim głośno jest nie tylko w województwie lubelskim. To impreza przyciągająca artystów z całego świata, dlatego budzi ona szerokie zainteresowanie. Lublin inwestuje nie tylko w dopieszczanie swoich mieszkańców. To miasto otwiera się na turystów i potrafi ich ugościć. 

https://images.unsplash.com/photo-1641654818423-3b2b9c633e53?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&auto=format&fit=crop&w=1000&q=80

Dlatego w tym materiale prezentujemy Wam topowe atrakcje Lublina. To miasto to nie tylko piękne budowle z bagażem bogatej historii, przyroda, urokliwe widoki, czy wydarzenia kulturalne, ale też sport. Ludzie żyją tutaj siatkówką, rugby, koszykówką, piłką ręczną, jak też piłką nożną. Można odkryć w sobie żyłkę sportowca i wybrać się na jedno ze spotkań Motoru Lublin, którego sponsorem strategicznym został zakład bukmacherski forBET. Ich usługi i produkty to między innymi najlepsza aplikacja do obstawiania meczy, ale także sporo innych możliwości. 

– Jak słusznie zauważa Pani Marta Daniewska, a więc prezes zarządu Motoru Lublin, umowa podpisana z firmą bukmacherską to ważny krok w rozwoju tamtejszego klubu. Kooperacja z zakładem sportowym to obopólne korzyści, bo zyskuje na tym miejscowa piłka nożna, społeczność (poznając sprawdzone aplikacje bukmacherskie), a także sam „buk”, który swoje mobilne aplikacje do obstawiania chętnie przedstawi szerszej publiczności danego regionu. Lubelski klub oraz forBET nawiązały długoterminową umowę, która z całą pewnością wszystkim przyniesie wymierne korzyści. To niepierwszy tego typu kontrakt na polskim rynku i miejmy nadzieję, że nie ostatni – wyjaśnia Amadej Walczak, dziennikarz sportowy i ekspert bukmacherski, o którym więcej możecie przeczytać tutaj.

Jak spędzić wieczór w Lublinie? Poniżej zamieszczamy kilka podpowiedzi

Zamek w Lublinie to dla każdego, kto jeszcze nie był w tym miejscu, główny punkt programu turystycznych wojaży. Nie wszyscy wiedzą, że to jeden z absolutnie najcenniejszych zabytków w całej Polsce. W chwili obecnej zamek pełni rolę siedzimy Muzeum Lubelskiego, ale warto wiedzieć, że wcześniej było to więzienie administrowane przez carat, a zamykani byli tutaj ludzie walczący o niepodległość naszego kraju. W kolejnych latach mury tego zamku służyły jako karcer nazistowskich Niemiec oraz komunistów. Co ciekawe, tamtejsza kaplica datowana na XIV wiek pokryta bezcennymi freskami bizantyjsko-ruskimi, co czyni ją prawdziwą perełką wśród zabytków i obiektów o charakterze turystycznym. 

Kolejnym urokliwym pomnikiem historii jest serce Lublina, a więc tamtejsze Stare Miasto, które wprawia w zachwyt każdego, kto tylko tam się pojawi. Śmiało można stwierdzić, że to jedna z najpiękniejszych Starówek w całej Polsce, która nie powinna mieć żadnych kompleksów względem innych miejsc. – Dodam od siebie, że po przekroczeniu Bramy Krakowskiej zawsze mam w głowie przeświadczenie, że jestem w wyjątkowym miejscu. Lublin jest piękny, a Stare Miasto po prostu trzeba zobaczyć, zwłaszcza ze względu na aspekty wizualne, jak również smakowe, ponieważ tutaj czeka na nas masa przepysznych restauracji – mówi Walczak, który ze względów zawodowych jest częstym gościem stolicy województwa lubelskiego. 

Niezależnie od województwa, w którym się znajdujemy, warto odwiedzić tamtejsze instytucje pielęgnujące aspekty historyczne tamtejszego folkloru. Takim miejscem na mapie lubelskiego jest Muzeum Wsi Lubelskiej, a więc jeden z najbardziej uroczych skansenów w Polsce. Czeka tam na nas przytłaczająca ilość zabytków oraz zbiorów. Ponadto, można podciągnąć się w rękodziele, bo załapiemy się między innymi na warsztaty ceramiczne. 

Jednak to nie wszystko, a poniżej prezentujemy listę innych miejsc związanych z Lublinem, które trzeba zobaczyć: 

  • Ogród botaniczny
  • Państwowe Muzeum w Majdanku 
  • Jezioro Zemborzyckie 
  • Brama Krakowska
  • Lubelska Trasa Podziemna
  • Ogród Saski 
  • Krakowskie Przedmieście 

Jak jeszcze spędzić wieczór w Lublinie?

Pokrótce wspomnieliśmy, że można tutaj korzystać z dobrych restauracji, ale to nie wszystko, bo do naszej dyspozycji jest całkiem sporo dobrych pubów, klubów i lokali nastawionych na rozrywkę. Z pewnością żaden fan tego typu zabawy nie będzie narzekał na brak atrakcji. Lublin to jedno z tych miast, które żyje nie tylko w dzień, ale również i w nocy, co latem nabiera dodatkowego smaku. Jeśli jednak preferujemy rozrywkę dla całych rodzin, także i w tym wypadku nie będziemy narzekać, bo możemy liczyć między innymi na strefy rozrywki, magiczne ogrody, salon wirtualnej rzeczywistości, paintball, bajkowy labirynt stworzony specjalnie z myślą o dzieciach, escape room, salony gier i wiele innych ciekawych miejsc.

man and woman standing near Subway canopy

Jeśli jednak skażemy się na pozostanie w hotelu, polecamy sięgnąć po zakłady sportowe w internecie. Może to być bliska lubelskim sercom marka forBET, jednak do dyspozycji typerów w Polsce jest ponad dwadzieścia zakładów sportowych, które mają dla nas sporo interesujących rozwiązań. Wśród nich są rzecz jasna dopracowane aplikacje bukmacherskie, świetne kursy, mnogość zdarzeń, a także wiele dyscyplin sportowych. 

Reasumując, w Lublinie z całą pewnością nie będziemy się nudzić i możemy liczyć tutaj na wiele atrakcji, niezależnie od tego, czy przybywamy do tego miasta w celach turystycznych, czy stricte rozrywkowych. Sport, kultura, historia, dobra zabawa – to wszystko czeka na Was w sercu województwa lubelskiego.

5 / 5. Ocen: 1