Rodzaje zakładów u legalnych bukmacherów w Polsce

Rodzaje zakładów u legalnych bukmacherów w Polsce

Rodzaje zakładów u legalnych bukmacherów w Polsce
Rodzaje zakładów u legalnych bukmacherów w Polsce

Kupony bukmacherskie dla początkujących

Początki zawsze są trudne. W zakładach bukmacherskich nie jest więc inaczej. Najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na grę u bukmachera, jest chęć zarobienia ekstra gotówki. Jeśli dodatkowo — a tak jest najczęściej — ktoś oprócz chęci zarobienia czerpie z tego przyjemność, bo oprócz obstawiania może z większym dreszczykiem emocji śledzić swojej ulubione rozgrywki sportowe, to jest to sytuacja wręcz wymarzona. Radość u wielu nie trwa jednak zbyt długo. Wszystko przez brak odpowiedniej taktyki, która prędzej czy później wpędza gracza w spiralę przegranych kuponów i tym samym utrudnia zarabianie pieniędzy. 

Jeśli jesteś początkującym graczem, warto skupić się w pierwszych tygodniach lub miesiącach na spokojnej grze, która wymagać będzie od Ciebie wiedzy na temat dziedziny sportu, którą obstawiasz, a nie będziesz musiał dodatkowo pochwalić się znajomością regulaminu, dostępnego na stronie Twojego bukmachera. Co to oznacza? Że warto rozpocząć typowanie od dwóch rodzajów kuponów: SOLO oraz AKO. O tym dlaczego naszym zdaniem jest to dobra taktyka, dowiesz się, czytając dalszą część tego tekstu. 

Superbet bonus powitalny
Superbet bonus powitalny

Kupon SOLO składa się wyłącznie z jednego zdarzenia. Można grać go wszędzie i nie ma tutaj znaczenia, czy interesuje nas ta czy inna strona. Nie ma więc prostszej drogi do tego, aby mając dobry typ odnieść zwycięstwo. Oczywiste jest, że jedno zdarzenie na kuponie SOLO nie przyniesie Ci od razu wysokich wygranych — takich jak na kuponach AKO, ale o wiele łatwiej jest powoli dochodzić do pokaźnych sum na koncie, robiąc to stopniowo, niż na hura. Tym bardziej, jeśli jesteś początkującym typerem. Kupon solo może być przydatny w niektórych promocjach, w których na Twoje konto trafia od bukmachera bonusowa kwota, którą przed wypłaceniem trzeba dodatkowo obrócić. Niektóre z ofert wymagają jedynie obrotu oraz minimalnego kursu zdarzeń lub zdarzenia na kuponie. Może być to zatem kupon SOLO. 

Kupony AKO to odwrotność powyższych SOLO. Na kuponach AKO znajduje się dwa lub więcej zdarzeń. Polecamy trzymać się zasady nieumieszczania na jednym kuponie więcej niż 3-4 typów. Zdajemy sobie sprawę, że im więcej pozycji, tym większa gotówka może trafić na Twoje konto. W praktyce jednak im więcej zdarzeń tym mniejsza szansa na trafienie wszystkich i zwycięstwo. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto sprawdzać, jacy bukmacherzy są dobrze oceniani pod względem zakładów pojedynczych. Przykładowo: na temat marki Fuksiarz opinie dają do zrozumienia wprost, że jest do dobrze rozwiązanie dla grających zakłady SOLO.

Systemy bukmacherskie dla doświadczonych

Wraz z upływającym czasem każdy gracz musi odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie: czy jestem gotowy do tego, aby zacząć stosować bardziej skomplikowane kupony? Nie ma jednej utartej odpowiedzi, którą można polecić i stosować w tego typu pytaniach. Każdy z Was musi w subiektywny sposób udzielić odpowiedzi zgodnej ze swoim sumieniem. Polecamy spojrzeć na stan konta. Jeśli będzie on dodatni, a liczba zwycięskich kuponów przewyższać będzie te przegrane, to jest to mocny argument za tym, aby zacząć grać na bardziej skomplikowane kupony. Poniżej kilka z nich oraz przykłady niektórych ofert od firm bukmacherskich, zawierających w sobie omawiany rodzaj kuponu. 

Zakład bezpieczny. Taki rodzaj kuponu jak sama nazwa wskazuje, daje graczowi pewien wentyl bezpieczeństwa. Na czym on polega? Na kuponie AKO — którego zasady poznałeś na początku tekstu — możesz popełnić jeden błąd, a Twój kupon i tak rozliczony będzie jako zwycięski. Zastanawiasz się pewnie, co w tym przypadku jest takiego trudnego i dlaczego takiego rodzaju kuponu nie można polecić początkującym? Chodzi o zasady, jakie trzeba spełnić, aby wysłany kupon miał rodzaj bezpiecznego. Poniżej przykłady a na końcu krótkie podsumowanie. 

Fortuna

 • Minimalny całkowity kurs kuponu – 100,00 
 • Maksymalny kurs jednego zdarzenia – 3.50 PLN 
 • Wygrana jeśli jeden zakład będzie nietrafiony: pięciokrotność zainwestowanej stawki 
 • Maksymalna stawka zakładu: 200 PLN 

STS

 • Minimalny całkowity kurs kuponu – 175,00 
 • Maksymalny kurs jednego zdarzenia – 2.00 PLN 
 • Wygrana jeśli jeden zakład będzie nietrafiony: 10 x stawka x 0,88 
 • Maksymalna stawka zakładu: 250 PLN 

TotalBET 

 • Minimalny kurs pojedynczego zdarzenia: 1.20.  
 • Maksymalna stawka zakładu: 10 PLN 
 • Minimalna liczba zdarzeń: 10. 

Powyższe przykłady świetnie dowodzą tego, że promocje, choć z założenia takie same, różnią się od siebie w szczegółach. Z tego właśnie powodu napisaliśmy we wstępie do tego akapitu, że promocja przeznaczona jest raczej dla doświadczonych graczy. Spójrz na minimalne kursy kuponów, które musisz spełnić, lub liczbę zdarzeń jak w przypadku firmy TotalBET. Dla początkującego gracza spełnienie powyższych reguł może najczęściej oznaczać dobieranie zdarzeń na sztukę, czyli tylko po to, aby zmieścić się w regulaminowych stawkach. Z tego właśnie względu promocja powinna być wykorzystywana głównie przez tych typerów, którzy mają już bardzo dobre rozeznanie w ofertach na wydarzenia sportowe. 

Bukmacher STS zakłady online
Bukmacher STS zakłady online

MAXIKOBI, czyli kupon systemowy. W przypadku tego rodzaju kuponu zabawa zaczyna się na dobre. Jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia, lepiej na wstępie zrezygnować z próby grania tego typu kuponów. W dużym skrócie taki rodzaj zakładów pozwala na wytypowanie na jednym kuponie od 2 do maksymalnie 85 zakładów! Liczba robi wrażenie, prawda? Jeśli chodzi o liczbę błędów, to waha się ona od 1 do 12. System MAXIKOMBI składa się z 13 grup (od A do M) oraz jednej (P — pewniak). 

Jakie są zakłady dostępne u polskich bukmacherów?

Kupony MAXIKOBI dzielimy dodatkowo na zdarzenia SOLO (można maksymalnie wytypować ich 13 i przypisać je automatycznie do 13 grup). Można typować również zdarzenia AKO, z podziałem na grupy, które sami wskażemy. Wszystkie spotkania w danej grupie muszą zostać poprawnie wytypowane. To jednak nie wszystko. W systemie AKO możesz również zawrzeć zakłady z grupy P, czyli pewniaki. Nie wliczają się one do grupy tych, które mogą być nietrafione. Pewniak musi być rozliczony jako zwycięski. Co zatem dają graczowi takie typy? Podnoszą kurs całego kuponu. 

Oferta na tego typu zakłady jest na tyle popularna, że posiadają ją wszystkie większe firmy bukmacherskie w Polsce. Nie da się jednak spisać głównych zasadach, jakie charakteryzują MAXIKOBI bez zaglądania w tabelę, w której znajdziesz wszystkie kombinacje. Z tego właśnie powodu jeśli jesteś zainteresowany takimi kuponami, to przede wszystkim musisz naprawdę dobrze znać świat zakładów bukmacherskich. Bez tego nawet powyższe wyjaśnienie podstaw MAXIKOMBI może wydać Ci się dość zagmatwane. Jeśli jednak czujesz się na siłach, to na stronie wybranej przez Ciebie firmy bukmacherskiej musisz odszukać zakładkę z omawianymi zakładami i tam znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje. Bez takiej wiedzy i ściągi, z której polecamy korzystać, nie warto jest zabierać się za tego rodzaju typy. Na koniec jeszcze jedna rada. Jeżeli czujesz, że jesteś w stanie zagrać na MAXIKOBI z korzyścią dla siebie, ale są pewne punkty regulaminu, których nie do końca rozumiesz, to polecamy skorzystać z czatu, który dla swoich klientów oferuje każda większa firma bukmacherska. Podczas rozmowy z pracownikami firmy możesz otrzymać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Lepiej jest upewnić się dwa razy, aniżeli wysłać kupon bez pewności, że będzie on rozliczony po twojej myśli. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1