Przeskocz do treści

Serie A

serie a

W nowym sezonie włoskiej SERIE A szykują się duże zmiany, związane nie tylko z pojawieniem się kolejnych gwiazd. Football Italia poinformowała, że będą one dotyczyły terminarza rozgrywek i okna transferowego.

Rozgrywki w kolejnym sezonie

Sezon włoskiej SERIE A 2018/2019 ruszy 19 sierpnia, ale tydzień wcześniej odbędzie się mecz o Superpuchar Włoch. Piłkarze będą mieli dwie przerwy w rozgrywkach - pierwszą już we wrześniu, a drugą w kwietniu.
Wstępnie wprowadzono plany na mecze w ramach Boxing Day, które mają odbyć się w dniach 22, 26 i 30 grudnia. Na 13 stycznia zaplanowano rozgrywki w ramach Coppa Italia. Po tych starciach piłkarze wrócą do gry w lidze 20 stycznia.
Sezon 2018/2019 będzie 87. edycją włoskiej pierwszej ligi. W rozgrywkach weźmie udział 20 zespołów, w tym 3 drużyny, które awansowały z SERIE B.

Okno transferowe

Mercato również czekają zmiany. Zimowe okno transferowe zostanie zamknięte 19 stycznia, a letnie zamknie się 18 sierpnia, czyli dokładnie 24 godziny przed startem SERIE A.

Cristiano Ronaldo w Juventusie

Transfer Cristiano Ronaldo z Realu Madryt do Juventusu Turyn jest nie tylko największym wydarzeniem w ostatnim czasie na Półwyspie Apenińskim, ale i w całym piłkarskim świecie. Kwota transferu wyniosła 100 milionów euro plus 12 mln dodatkowych opłat, a Portugalczyk podpisał z klubem z Piemontu czteroletni kontrakt. Choć początkowo trudno było uwierzyć, że Ronaldo przeniesie się do Turynu, to jednak do tego doszło. Teraz można się spodziewać, że któryś z piłkarzy opuści Juventus. Mówi się, że Gonzalo Higuain przejdzie do Chelsea Londyn za kwotę około 60 mln euro. Media sugerują również, że piłkarz ten może pozostać we Włoszech i trafić do Milanu. Kolejna plotka transferowa mówi, że ofertę za Mario Mandzukicia złożyła Borussia Dortmund. Według plotek propozycja dotycząca Chorwata została odrzucona.

Ponownie wiele się dzieje wokół Milinkovicia-Savicia. Lazio wycenia ponoć swojego zawodnika na 155 mln euro. Zainteresowanie Serbem wyraża ponoć Real Madryt, FC Barcelona czy PSG. Piłkarz strzelił w ostatnim sezonie 15 bramek. Trudno jednak przewidzieć, czy dojdzie do transferu.

Cały czas rozwija się sprawa Alissona Beckera, który ma trafić z Romy do Liverpool FC. Według spekulacji na konto Romy może trafić ponad 60 mln euro i porozumienie jest coraz bliżej.
Czego się spodziewać po beniaminkach?

W nowym sezonie w Serie A zagrają 3 drużyny, które awansowały z Serie B: Frosinone, Parma I Empoli. Zajmą one miejsce Benevento Calcio, Hellas Verona FC i Crotone. Trudno przewidzieć, czy drużyny te odegrają istotną rolę w lidze. Więcej będziemy mogli powiedzieć po pierwszych kolejkach ligowych.

Projekt: pozycjonowanie stron gorzów