Uzależnienie od zakładów wzajemnych

Uzależnienie od zakładów wzajemnych – jak sobie z nim poradzić?

Podobnie jak większość istniejących na świecie form hazardu, zakłady bukmacherskie są w stanie generować uzależnienia. Jeśli więc podejdziemy do nich nieroztropnie i nie będziemy w stanie wykazać się pewnego rodzaj powściągliwością w jego kontekście, również i my będziemy nim zagrożeni. Choć takie ryzyko jest zawsze, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób je zminimalizować – zwłaszcza że wiele w tym wszystkim zależy od pierwszych kroków, jakie będziemy stawiać u bukmacherów online.

Uzależnienie od zakładów wzajemnych
Uzależnienie od zakładów wzajemnych

W tym krótkim poradniku podpowiemy, jak zapobiegać uzależnieniu od zakładów, ale też w jaki sposób sobie z nim radzić, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Uzależnienie od obstawiania – jak mu zapobiec?

Jeżeli dopiero planujemy rejestrację u bukmachera, a nasza przygoda z zakładami wzajemnymi dopiero się zaczyna, jesteśmy na mocno uprzywilejowanej pozycji. Możemy bowiem odpowiednio pokierować naszą drogą – tak, aby po prostu się nie uzależnić. Choć nie jest to łatwe, z pewnością jest opłacalne. Zwłaszcza w długiej perspektywie, nie biorąc pod uwagę wyłącznie aspektu finansowego. Poniżej przedstawiamy kilka zasad związanych z typowaniem bez ryzyka uzależnienia.

  • Typujmy tylko to, na czym się znamy. Obstawianie dyscyplin sportu i rozgrywek, co do których nie mamy absolutnie żadnego pojęcia, mija się z celem. Dlatego też powinniśmy skupić się na tym, co uważnie śledzimy i czym po prostu jesteśmy zainteresowani. W ten sposób będziemy czerpali z tego przyjemność, ale też będziemy mieli czas na każdy zakład. W końcu rozgrywki w większości dyscyplin toczą się w regularnych jego odstępach.
  • Dostosujmy nasz budżet. Doładowujmy własne konto u bukmachera taką ilością pieniędzy, na jaką jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Zawsze pomyślmy, czy dane doładowanie nie wpłynie negatywnie na nasz budżet domowy. Nie możemy do tego dopuścić. Wpłaćmy tyle, ile będziemy w stanie z czystym sumieniem przegrać. Jeśli wygramy – pozytywnie się zaskoczymy.
  • Nie grajmy na wysokich stawkach. Wysokie stawki to co prawda większe emocje, ale i większa chęć ewentualnego odegrania się. Znacznie lepiej jest typować na mniejszych stawkach, w przypadku których ewentualna przegrana jest mniej bolesna i wywołuje mniej skrajnie złych emocji.
  • Nie sięgajmy po nie swoje pieniądze. Jeśli mielibyśmy określić początek największych problemów związanych z uzależnieniem od hazardu, wskazalibyśmy właśnie ten punkt. Pożyczanie pieniędzy tylko po to, by zagrać u bukmachera jest kardynalnym błędem, którego nie możemy popełniać. Od niego dzielić nas będzie tylko krok od wzięcia kredytu na typowanie i od poważnych i znamiennych w skutkach konsekwencji natury finansowej, a później i psychicznych.
  • Nie zamykajmy się w gronie osób obstawiających. W ich przypadku każda rozmowa będzie dotyczyła zakładów bukmacherskich. W swoim gronie znajomych powinniśmy mieć również tych kompletnie niezainteresowanych tą tematyką. Dopiero wtedy będziemy mogli mieć pewną odskocznię. Będziemy też w stanie zachować pewną granicę między życiem “realnym” a tym znanym z tego, co prezentują nam legalni bukmacherzy online jak eFortuna czy STS.

Oczywiście pamiętajmy, że każdy człowiek jest inny i inaczej podchodzi do typowania. Dlatego też najlepiej będzie, jak sami zdefiniujemy sobie rozsądne i uważne obstawianie. Wtedy też będziemy mieć pewność, że będzie ono nam dawało przyjemność, a jednocześnie nie pozbawi nas tego, co w życiu ma duże znaczenie.

ZaletyBukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursy 🔥Superbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacja 📱eTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalna ❤️STS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynków 🎪Fortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocja 🤩Fuksiarz500 PLN
Ranking legalnych bukmacherów

Jakich sposobów użyć, by poradzić sobie z uzależnieniem?

Nawet pomimo naszych najszczerszych chęci może zdarzyć się tak, że uzależnimy się od obstawiania. W takiej sytuacji będziemy musieli działać, by nie sprowadzić na siebie wielkich kłopotów. Im wcześniej zaczniemy walkę z uzależnieniem, tym większe będą szanse na to, że samodzielnie ją wygramy. Najważniejsza w tym wszystkim jest świadomość tego, że typowanie nie wyprowadzi nas z problemów finansowych, a jedynie je pogłębi. Musimy więc porzucić taktykę “odgrywania się” na rzecz stopniowego ograniczania obstawiania.

Ważne w tym wszystkim jest to, by… nie rezygnować całkowicie z zakładów wzajemnych. Bukmacherzy online stale będą dla nas atrakcyjni i wciąż będą nas kusili (nawet nie bezpośrednio). Jeżeli odetniemy się od nich całkowicie, wrócimy do nich bardzo szybko. Jeśli jednak stopniowo będziemy ograniczać korzystanie z ich usług, sukces będzie znacznie większy.

Walcząc z uzależnieniem powinniśmy znaleźć sobie inne hobby – takie, które nie będzie w żaden sposób powiązane z hazardem, a które będzie zajmowało nam odpowiednio dużo czasu. Zamiast samodzielnie typować, możemy budować własne typy bukmacherskie i publikować je w Internecie. To świetna alternatywa dla samodzielnego typowania.

Jeśli uznamy, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z uzależnieniem na własną rękę, nie powinniśmy wstydzić się sięgnięcia po pomoc profesjonalisty. Z pewnością przydadzą nam się również nasi bliscy, których obecność z pewnością pozwoli nam szybciej wyjść z nałogu.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Co bukmacherzy robią, by pomóc nam z walką z uzależnieniem?

Najlepsi bukmacherzy online w Polsce nie pozostają bierni tematowi uzależnień, co widać już po wejściu w obręb ich serwisów internetowych. W większości z nich łatwo jest natknąć się na komunikat informujący o możliwości uzależnienia się. To istotne, gdyż sama ta świadomość potrafi wiele zmienić. Polscy bukmacherzy online angażują się również w liczne akcje uświadamiające, ale też współpracują z centrami medycznymi, klinikami i fundacjami, które pomagają osobom uzależnionym. Choć dla nich ma to zapewne znaczenie przede wszystkim wizerunkowe, rzeczywiście pomaga to osobom zmagającym się z problemami tego typu.

Legalni bukmacherzy pomagają również w zgoła odmienny sposób – bardziej doraźny i bezpośredni. Niektórzy z nich dają nam możliwość określenia w menu ustawień własnego konta limitu na typowanie – miesięcznego lub dziennego. Dzięki niemu będziemy mogli mieć pewność, że na zakłady nie wydamy więcej niż jesteśmy w stanie wydać. Co ciekawe, limity ustalone w ten sposób możemy zmieniać tylko kilka razy w ciągu roku, co na pewno okaże się zbawienne przy walce z uzależnieniem.

5 / 5. Ocen: 22