Wygrana u bukmachera. Czy trzeba się z niej rozliczyć i zapłacić podatek?

Bukmacherzy

Granie w blackjacka przez internet w Betfan

Legalne granie w blackjacka jest w Polsce możliwe, a to wszystko na stronie legalnego bukmachera Betfan! Jak...

Czy to prawda, że w STS są mecze za darmo?

Na niektórych stronach można przeczytać, że w STS dostępne są mecze za darmo. Ile w tym prawdy?...

Wygrana u bukmachera. Czy trzeba się z niej rozliczyć i zapłacić podatek?

Jeżeli udało ci się wygrać u bukmachera, na pewno zadajesz sobie pytanie, co teraz. Wydawanie zyskanych środków...

Jeżeli udało ci się wygrać u bukmachera, na pewno zadajesz sobie pytanie, co teraz. Wydawanie zyskanych środków masz już pewnie zaplanowane, ale co z zapłaceniem podatku i rozliczeniem z fiskusem?

Wygrana u bukmachera. Czy trzeba się z niej rozliczyć i zapłacić podatek?
Wygrana u bukmachera. Czy trzeba się z niej rozliczyć i zapłacić podatek?

Legalni bukmacherzy w Polsce to konieczność płacenia podatków!

W dzisiejszych czasach mało kto decyduje się ryzykować i grać u nielegalnych bukmacherów. Skończyły się te czasy, gdy korzystało się z usług stron zagranicznych. To dobrze, bo polski rynek jest coraz mocniejszy, a strony działające zgodnie z przepisami mogą oferować więcej i więcej. Oczywiście, granie u legalnych bukmacherów to także obowiązki, również te podatkowe.

Kiedy gramy na stronie z licencją Ministerstwa Finansów, musimy liczyć się z tym, że od każdej zagranej przez nas kwoty przyjdzie nam zapłacić dokładnie 12%. Postawienie 10 złotych to przekazanie państwu 1,20 zł i tak dalej, i tak dalej. Nie ma w tej kwestii żadnych wyjątków – trzeba taki podatek zapłacić bez względu na okoliczności i rodzaj zakładu, jaki gramy (chociaż w pewnym sensie są jakieś wyjątki – obstawianie bez podatku).

sts bukmacher online bonus za darmo
Darmowy bonus 29 PLN na grę bez wpłaty. Kod promocyjny: BETONLINE

Podatek numer dwa jest już rzadziej spotykany, ponieważ dotyczy tylko większych wygranych. Jeżeli w kuponie ktoś zarobi 2280 PLN i więcej (nie chodzi tu o zysk na czysto, a więc stawiając 1000 złotych i wygrywając 3000 zł podatek już musimy zapłacić, chociaż w zasadzie zarobiliśmy mniej niż 2280 zł), musi zapłacić 10% ekstra, czyli minimalnie 228 PLN. Im więcej się zarabia, tym pokaźniejszą sumkę przekazuje się do skarbu państwa.

Rozliczanie się z wygranej u bukmachera

Nie ma dnia, by w portalach branżowych nie podawało się informacji o wysokich wygranych na stronach bukmacherskich. Czy szczęśliwiec, któremu udało się zarobić na obstawianiu, musi to gdzieś zgłaszać i w jakiś sposób rozliczać się z fiskusem? Doskonale wiemy, że państwo nie toleruje unikania płacenia podatków i grożą za to poważne konsekwencje. Właśnie dlatego dobrze jest zaczerpnąć pewnej wiedzy na ten temat.

Jeżeli zarobiliśmy u bukmachera, który działa legalnie, naturalne wydaje się nam rozliczenie kwestii podatkowych. Wiemy już, że 12% od wniesionej stawki płaci się automatycznie, a jak ma to miejsce w przypadku, gdy zarobimy 3000 złotych, 5000 złotych czy jeszcze więcej? Co zrobić, by urząd skarbowy nie zainteresował się naszą osobą i nie nałożył mniejszej bądź większej kary?

Chcąc rozliczyć się z wygranej bukmacherskiej, dobrze jest znać przepisy obowiązujące w branży hazardowej w naszym kraju. Te wszystko dokładnie wyjaśniają, ale niestety na ich przestudiowanie trzeba sporo czasu, a nie każdy ma go pod dostatkiem.

podatek bukmacherski - jak rozliczać?
podatek bukmacherski – jak rozliczać?

Jak zapłacić podatek od wygranej u buka?

PIT a STS, PIT a Fortuna – bardzo często typerzy szukają informacji na tego typu tematy. Nazwy firm nie są tutaj przypadkowe, bo mówimy o największych markach działających zgodnie z przepisami. Jak więc to wygląda w praktyce? Co trzeba zrobić, by zapłacić podatek od wygranej u buka?

Jeżeli nasz kupon dał wygraną mniejszą niż 2280 PLN, płacenie żadnego dodatkowego podatku poza tym podstawowym (12%) nie jest konieczne. Zarabiamy więc już dokładnie taką kwotę, jaka widnieje w odpowiedniej rubryce naszego zakładu. Trochę inaczej ma się sprawa, gdy nasz zysk jest większy – wtedy jest to ciut bardziej skomplikowane.

Ustawodawca w Polsce definiuje „wysoką wygraną” jako taką, której wartości to przynajmniej 2280 PLN. Czy to sporo, czy nie, nie każdy musi ocenić sam. Tak czy siak, w przypadku takiej sumy obowiązuje już 10% podatku ekstra, czyli nie wszystko, co zarobimy jest od razu nasze.

Gdy kupon bukmacherski daje nam zarobić 4100 PLN, oddajemy państwu 410 PLN, a więc nasz zysk automatycznie staje się mniejszy. Na szczęście, nie jest to trudne do zrozumienia, natomiast rozliczenie podatkowe jest obowiązkiem tego, kto przyjmuje zakłady i organizuje grę, czyli bukmachera.

Typer nie musi w swoim rocznym rozliczeniu podatkowym nie musi wpisywać zarobków w zakładach bukmacherskich. Nie płaci też już od nich żadnych dodatkowych podatków poza tymi 10%, które są zabierane automatycznie.

PIT a wygrana u bukmachera
PIT a wygrana u bukmachera

Przykład: trafiając kupon z wygraną 5000 złotych, na nasze konto typerskie wędruje 4500 zł. To jest kwota, z którą możemy robić wszystko, co tylko nam się podoba. Podatki zostały już za nas rozliczone i nie musimy zaprzątać sobie nimi głowy. Wszystko, jak widać, uproszczone zostało do granic możliwości!

Gdzie najlepiej obstawiać mecze w 100% legalnie?

Każdy typer ma swojego jednego dwóch ulubionych bukmacherów. Którego wybrać z grona naprawdę bogatych ofert? To sprawa bardzo indywidualna, ale na pewno są pewne firmy, które można wyróżnić za popularność. Ta ostatnia znikąd się nie bierze i często jest dobrym drogowskazem.

Najbardziej znanym bukmacherem w Polsce jest zdecydowanie portal www.STS.pl. Rejestracja online jest u niego bezpłatna, a kod promocyjny „BETONLINE” pozwala na zdobycie aż 29 PLN bez depozytu. Dodatkową premią na start jest do 1200 PLN przy pierwszej wpłacie i 20 PLN do wykorzystania w STS Betgames.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Spory bonus można dostać też na www.eFortuna.pl. Obecnie jest to aż 20 PLN bez wpłaty, do 2000 PLN przy przelewie numer jeden i ekstra 200 PLN jako zakład bez ryzyka.

Pamiętajcie, że granie u nielegalnych bukmacherów jest niezgodne z przepisami, a tym samym naraża na bardzo przykre konsekwencje prawne!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bonusy bukmacherskie

Granie w blackjacka przez internet w Betfan

Legalne granie w blackjacka jest w Polsce możliwe, a to wszystko na stronie legalnego bukmachera Betfan! Jak...

Czy to prawda, że w STS są mecze za darmo?

Na niektórych stronach można przeczytać, że w STS dostępne są mecze za darmo. Ile w tym prawdy? Dobrze jest posiadać wiedzę na ten...

Wygrana u bukmachera. Czy trzeba się z niej rozliczyć i zapłacić podatek?

Jeżeli udało ci się wygrać u bukmachera, na pewno zadajesz sobie pytanie, co teraz. Wydawanie zyskanych środków masz już pewnie zaplanowane, ale...

Bonusowy pewniak na US Open. Fortuna ma 20 PLN dla każdego typera!

Legalny bukmacher Fortuna każdemu swojemu graczowi oferuje premię w wysokości 20 PLN. Aby ją otrzymać, należy obstawiać US Open do 2 września. To...

Do 50 PLN od STS na mecze eliminacyjne z polskimi drużynami!

Premia specjalna od bukmachera STS pozwala na zdobycie nawet 50 PLN ekstra za postawienie kuponu z meczami eliminacyjnymi do LM i LE...

Chybiony typ? STS oddaje kasę w półfinałach i finałach europejskich pucharów!

Kto wygra Ligę Mistrzów, a kto Ligę Europy? Przed nami decydujące mecze w ramach najważniejszych piłkarskich rozgrywek międzyklubowych. Bukmacher STS w razie...

Bonus na Ligę Mistrzów i Ligę Europy. STS daje co tydzień 100 PLN na obstawianie!

Bukmacher STS w ramach promocji na Ligę Mistrzów i Ligę Europy daje aż 100 PLN bonusu na obstawianie meczów. Oferta specjalna działa...

Promocje bukmacherskie