Ranking bukmacherów zawsze prawdę powie?

Ranking zawsze prawdę powie?

Typerzy lubią sprawdzać, jakie strony do obstawiania polecane są przez ranking bukmacherów. Warto zadać sobie jednak pytanie, czy jest to słuszne podejście.

Ranking bukmacherów zawsze prawdę powie?
Ranking bukmacherów zawsze prawdę powie?

Jak wybrać dla siebie idealnego bukmachera?

Kiedy zaczynamy przygodę z zakładami bukmacherskimi, chcemy, aby wybrana przez nas strona internetowa spełniała możliwie jak najwięcej naszych oczekiwań. Jeżeli jako priorytet traktujemy kursy bukmacherskie o możliwie najwyższej wartości, a jednocześnie chcemy mieć do wykorzystania wiele promocji, to będziemy szukać takiej strony, która właśnie w tych aspektach będzie pozytywnie wyróżniać się na tle konkurencji. Tak rozpoczyna się poszukiwania idealnego bukmachera.

Nie ma co ukrywać, że bardzo często zdarza się, iż oczekiwania wobec firm typerskich są ogromne i naprawdę trudno jest znaleźć takie miejsce, które by temu wszystkiemu sprostało. Właśnie dlatego dobrze jest już na samym początku uświadomić sobie fakt, że nie istnieje idealny portal do obstawiania. Nawet najlepsi bukmacherzy w kraju mają grono przeciwników, którzy w sieci wystawiają im słabe recenzje. I jak najbardziej mają do tego prawo.

Fuksiarz bonus powitalny. Kod promocyjny BETONLINE
Fuksiarz bonus powitalny. Kod promocyjny

Jeżeli chcemy wybrać idealnego bukmachera, nie ma najmniejszego powodu sądzić, iż takiego w ogóle znajdziemy. Lepiej już na wstępie nieco obniżyć oczekiwania i po prostu zacząć poszukiwania strony, która będzie dla nas możliwie jak najlepsza, ale też powinniśmy przygotować się na ewentualne mniej pozytywne niespodzianki.

Gdybyśmy chcieli stworzyć obraz idealnego bukmachera, oferowałby on:

 • zawsze najwyższy bonus powitalny i to bez depozytu
 • dodawałby do każdej wpłaty 100% premii bez limitu
 • kursy, których nikt nie jest w stanie pozbyć
 • ofertę na wyłączność na wszystkie popularne wydarzenia sportowe
 • promocje na każdy dzień z dużymi premiami
 • cotygodniowe freebety bez depozytu dla wszystkich

Wystarczy jednym okiem zerknąć na podaną wyżej listę, aby dojść do wniosku, że taki bukmacher nie istnieje i istnieć nie będzie. To fakty, z którymi trudno jest polemizować.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl1500 + 140 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dlaczego rankingi są popularne?

Mimo że wydaje nam się, iż zawsze patrzymy głównie na siebie i swoje potrzeby, rankingi bukmacherów są niezwykle popularne i nie tracą na zainteresowaniu. Z czego to wynika? Czy każdy powinien zwracać uwagę na tego typu zestawienia?

Jak sama nazwa wskazuje, ranking bukmacherów (czy też przygotowany na inny rok) pokazuje nam to, jakie są najlepsze miejsca do obstawiania w internecie. Bardzo często tabele tworzy się na podstawie kilku kryteriów – decydują bonusy, opinie graczy, oferta, metody płatności czy promocje dla stałych klientów. Oczywiście, można też znaleźć rankingi, gdzie miejsce zależy tylko i wyłącznie do tego, jakiej wartości bonus powitalny jest proponowany albo jak wiele można zarobić w pojedynczym kuponie. Tak naprawdę możliwości dla autorów tego typu klasyfikacji są nieograniczone.

Powód, dla którego ciągle zerka się do rankingów bukmacherów, jest bardzo prozaiczny. Wszyscy chcą dokonać właściwego wyboru, czyli takiego, z którym zgadzałoby się możliwie jak najwięcej osób. A przynajmniej, aby można było daną decyzję argumentować w racjonalny sposób, czyli posiłkowaniem się rzetelnym zestawieniem.

Ostatnie zdanie z poprzedniego akapitu ma tutaj decydujące znaczenie. Skąd bowiem możemy wiedzieć, że każdy ranking bukmacherów jest dobrym wyborem? Nie możemy i dlatego dobrze jest znać pewne sztuczki, które pozwalają na przesiewanie rankingów rzetelnie przygotowanych od takich, które nie mają nic wspólnego z wiarygodnością.

Podobnie jak przy wyborze telefonu czy drukarki wiele osób sprawdza, co kupuje się najczęściej albo jaki sprzęt polecają eksperci w danej dziedzinie, w przypadku bukmacherów jest podobnie. I nawet jeśli coraz więcej zestawień w sieci będzie „ustawką”, zainteresowanie takimi materiałami nie spadnie i można być tego pewnym.

eFortuna często wygrywa w rankingu bukmacherów
eFortuna często wygrywa w rankingu bukmacherów

Po czym poznać dobry ranking online?

W ciągu chwili możemy wejść na pierwszy lepszy ranking bukmacherów. Jeżeli jednak zależy nam na tym, by wybrać naprawdę dobrą stronę do obstawiania, nie powinniśmy tego wyboru powierzać portalowi, który nie wydaje się być godny zaufania. I niekoniecznie chodzi tylko o miejsce w wyszukiwarce, bowiem eksperci od pozycjonowania to coś, na co stać jedynie największe portale, a te z kolei najczęściej kuszone są przez reklamodawców i mogą przekazywać fałszywe informacje.

Kiedy zauważymy, że dany ranking bukmacherów online na pewno nie jest tym, jakiego szukamy? Przede wszystkim w sytuacji, gdy znajdziemy u niego reklamy stron nielegalnych. Nie brakuje stron z banerami do zagranicznych kasyn czy bukmacherów bez licencji. Żadnemu rozsądnie myślącemu typerowi nie trzeba tłumaczyć, czemu nie powinno się w ogóle zwracać uwagi na podobne miejsca.

Dobrze też uważnie przyjrzeć się temu, o jakim bukmacherze w danym miejscu pisze się najczęściej. Jeżeli na każdym kroku widzimy materiały od marki X, a ta potem prowadzi w zestawieniu „najlepszych bukmacherów”, trudno mówić o stronie, która powinna być uznawana za rzetelnie redagowaną.

Pamiętajmy też, by sprawdzać, czy w danym miejscu pojawiają się opinie o bukmacherach. Jeżeli w danym portalu w ogóle nie ma miejsca na komentarze, zapalenie się w głowie lampki ostrzegawczej również wydaje się czymś naturalnym.

Dobry ranking bukmacherów to:

 • dużo informacji o każdym bukmacherze na rynku
 • podawanie informacji o bonusach
 • miejsce na komentarze typerów, ale także i opinie niezależnych ekspertów
 • często aktualizowane dane
 • specjalne bonusy dla czytelników
 • opisy tylko i wyłącznie legalnych firm działających z licencją Ministerstwa Finansów

Nie jest prawdą to, że takiego zestawiania w internecie nie ma. Można niezależne tabele najlepszych bukmacherów znaleźć i całe szczęście, bo to bardzo ważne, by tego typu materiały ciągle były ogólnodostępne.

Czy ranking to zawsze sama prawda?

Wyobraźmy sobie, że znaleźliśmy ranking bukmacherów. Wydaje się, że ma wszystko, co dobrze o nim świadczy. Pozostaje teraz pytanie, czy aby na pewno powinniśmy ślepo mu wierzyć we wszystko. To interesująca kwestia, która często spędza sen z powiek początkującym typerom.

Niestety, tutaj dobrej wiadomości nie mamy – tak naprawdę nie ma takiego rankingu, który powinien być bez nas traktowany jako swego rodzaju wyrocznia. Możemy wiedzieć, co decydowało o tym, że w danej tabeli marka X, a nie Y znalazła się na pierwszym miejscu, ale ostateczny wybór należy do nas. I to, że autor rankingu uważa bonus na jednej stronie za najlepszy, niekoniecznie taki musi być dla nas. Przykładowo: bardzo popularny jest bonus bez depozytu, ale ma on małą wartość i często trzeba go dużo obracać. Nie brakuje więc takich osób, dla których lepszym rozwiązaniem jest doładowanie pierwszej wpłaty czy po prostu zwrot w razie przegranej.

Kolejna istotna kwestia to specjalne hasła promocyjne. eFortuna kod promocyjnyBETONLINE” umożliwia otrzymanie pakietu na start w wysokości ponad 800 zł. Nie wszędzie o tym piszą, ponieważ też nie we wszystkich miejscach udostępnia się czytelnikom specjalne kody. Innymi słowy – w jednym miejscu bonus może być mniejszy, niż w innym, a mimo to ciągle mówi się o tym samym bukmacherze.

Fortuna kod promocyjny
Fortuna kod promocyjny

Dobrze jest śledzić wiadomości w popularnych portalach bukmacherskich i sprawdzać dostępne w nich rankingi. Miejmy jednak świadomość, że może być tak, iż niekoniecznie będziemy zgadzać się z tym, która firma powinna zwyciężyć. To z kolei oznacza, że żaden ranking tak naprawdę nie powie stuprocentowej prawdy. Najlepiej o wszystkim przekonywać się na własnej skórze. W ten sposób poznaje się każdy detal oferty konkretnego portalu. Po takim „prześwietleniu” można samemu dojść do wniosku, gdzie powinniśmy grać, a jakiego miejsca lepiej unikajmy dla własnego dobra.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

4.8 / 5. Ocen: 131